0 امتیاز
36 بازدید

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط سطح ۸

کم خونی ناشی از کمبود اسیدفولیک 

توسط
برای این بیماری باید چه کرد
توسط
((مطالب توسط کار بران منتشر و صرفا جنبه آگهی دارد و توصیه پزشکی محسوب نمی شود))
علل
به عنوان عارضه ای به هنگام بارداری، توجه داشته باشید که بدن یک خانم باردار 8 برابر بیشتر از حد معمول به اسیدفولیک نیاز دارد. دریافت یا جذب ناکافی غذاهای حاوی مقادیر زیاد اسیدفولیک، مثلاً گوشت، مرغ، ماهی، پنیر، شیر، تخم مرغ، سبزیجات سبز رنگ، قارچ و مخمر. الکلیسم پختن بیش از اندازه غذا، که باعث تخریب اسیدفولیک می شود. کمبود ویتامین ب 12 یا ویتامین ث

عوامل افزایش دهنده خطر
سن بیش از 60 سال، به خصوص در کسانی که تغذیه مناسب و ناکافی دارند. بارداری بیماری هایی مثل یک نوع بیماری شبیه سلیاک، پسوریازیس، آکنه روزاسه، اگزما، یا درماتیت هِرپتی فُرم رژیم های غذایی غیرطبیعی، یا تغذیه ناکافی و نامناسب، به خصوص آن هایی که باعث کمبود ویتامین ث می شوند. برداشتن معده با جراحی سیگارکشیدن، که باعث کاهش جذب ویتامین ث می شود. توجه داشته باشید که ویتامین ث برای جذب اسیدفولیک ضروری است.
پیشگیری
الکل ننوشید در طی بارداری، به طور منظم برای معاینات ادواری مراجعه نمایید. در صورت صلاحدید پزشک، مکمل ویتامینی تجویز شده به هنگام بارداری را مصرف نمایید. خوب غذا بخورید. در رژیم غذایی

خود سبزیجات تازه، گوشت، و سایر پروتئین های حیوانی را بگنجانید. از رژیم های غیرطبیعی پرهیز کنید. غذا را بیش از اندازه نپزید. سیگار نکشید. سیگار کشیدن باعث افزایش نیاز به ویتامین ها می شوند.
منبع کتاب=عنوان و نام پدیدآور:دانستنی های پزشکی/ واحد تحقیقات مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان .((مطالب صرفا جنبه آگهی دارد و توصیه پزشکی محسوب نمی شود))

پرسش های مشابه

...